Hardfork Cardano Alonzo Purple zaplanowany na początek września

Alonzo Purple w sieci Cardano w pierwszych dniach września.

Aktualizacja Alonzo w sieci Cardano przechodzi kilka etapów. Pierwszym z nich był Alonzo Blue, w lipcu Alonzo White, kolejnym będzie Alonzo Purple. Po zakończeniu wszystkich etapów sieć będzie mogła realizować inteligentne kontrakty. Założyciel Cardano, Charles Hoskinson, jest przekonany, że aktualizacja zapewni „lepsze środowisko do tworzenia i wdrażania aplikacji”. Główne modernizacje sieci są planowane na początku września.

Strategia wdrażania hardforka Alonzo: „Poznamy ostateczną datę na podstawie informacji zwrotnych, które otrzymamy od giełd, EMURGO i innych partnerów, którzy muszą się zintegrować” – powiedział Hoskinson podczas transmisji na żywo na YouTube. Przyznał, że rozwiązywanie problemów związanych z budowaniem zaktualizowanej infrastruktury Cardano wymaga nietrywialnego podejścia i dużego wysiłku ze strony programistów. Ethereum, główny konkurent Cardano i lider zdecentralizowanych aplikacji, musi jeszcze stawić czoła wyzwaniom związanym ze skalowalnością, opłatami i szybkością transakcji. Daje to Cardano szansę na wyższą pozycję w branży.

W sieci Cardano istnieje 660 000 adresów stakingu, o łącznej wartości stakowanych monet około 29 miliardów dolarów, co stanowi prawie 70% obecnej kapitalizacji rynkowej ADA wynoszącej 43,4 miliarda dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply