Liczba wholecoinerów osiągnęła 1 milion!

Bitcoin (BTC) osiągnął ważny kamień milowy dotyczący adopcji! Według danych z Glassnode, istnieje obecnie 1 milion wholecoinerów, czyli portfeli posiadających co najmniej 1 BTC.

Bitcoin: od 0 do 1 miliona

Sieć została uruchomiona w 2009 roku i w kolejnych latach cały bitcoin kosztował zaledwie niewielką kwotę. Jednak w ostatnich latach ten obraz całkowicie się zmienił. Posiadanie całego bitcoina stało się wielkim marzeniem wielu ludzi. Marzeniem, które nie może ot tak po prostu stać się rzeczywistością, biorąc pod uwagę obecną cenę BTC.

Mimo to, według platformy analizy danych blockchain Glassnode, na całym świecie jest obecnie 1 milion wholecoinerów. Ponieważ blockchain jest przejrzysty i można zobaczyć wszystkie transakcje danych z BTC, możemy dokładnie śledzić, ile portfeli ma dane saldo, w tym przypadku 1 BTC.

wholecoiners

Co ciekawe, liczba portfeli z 1 bitcoinem mocno rosła w czasach, gdy cena faktycznie spadała. Rozważmy okres 2020-2021, kiedy bitcoin spadł do swojego dołka w wyniku paniki COVID-19.

Ale najnowszy impuls wzrostowy wystartował w 2022 roku. 2022, oczywiście, był rokiem, w którym upadła Terra (LUNA) i giełda kryptowalut FTX. W 2022 roku wartość bitcoina spadła o 67%. Jednak liczba portfeli posiadających 1 bitcoina w rzeczywistości znacznie wzrosła. Wydaje się zatem, że inwestorzy nadal chętnie kupują bitcoina podczas bessy.

Inwestorzy zdejmują BTC z giełdy

Inwestorzy decydują się również na wypłacanie swoich BTC z giełd. Liczba bitcoinów na giełdach jest obecnie w najniższym punkcie od grudnia 2017 roku.

Samodzielne przechowywanie swoich bitcoinów, staje się coraz bardziej popularne. Trend ten wynika częściowo z upadku FTX – inwestorzy stracili zaufanie do scentralizowanych giełd.

Comments (No)

Leave a Reply