Portfel Ethereum kartelu Sinaloa objęty amerykańskimi sankcjami

Sankcje na portfele kartelu Sinaloa

Biuro Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC) Departamentu Skarbu USA nałożyło sankcje na Jimeneza Castro, członka meksykańskiego kartelu narkotykowego Sinaloa. Do przelewania środków związanych z przemytem fentanylu wykorzystywał portfel Ethereum.

Jimenez Castro poinstruował kurierów z USA, aby odbierali gotówkę w Stanach Zjednoczonych i wpłacali środki do różnych portfeli cyfrowych w celu bezpośredniego dokonywania płatności Los Chapitos oraz o ponowne inwestycje w produkcję fentanylu” – stwierdził departament w oświadczeniu.

Według Arkham aktywność na portfelu została po raz pierwszy zarejestrowana w styczniu. W ciągu dwóch miesięcy na podany adres wpłynęło około 740 000 dolarów. Korzystano z giełd Binance i Coinbase.

Castro znajduje się na liście specjalnie sankcjonowanych obywateli i zablokowanych obywateli OFAC. Departament skutecznie zamroził jego majątek w Stanach Zjednoczonych i zakazał obywatelom tego kraju prowadzenia z nim interesów.

Organizacja podkreśliła, że ​​Los Chapitos odpowiadają za znaczną część przemytu fentanylu i innych śmiercionośnych narkotyków do Stanów Zjednoczonych.

Comments (No)

Leave a Reply