Polygon Labs zaprzestaje wsparcia technicznego platformy Polygon Edge

Polygon Labs przestaje wspierać Polygon Edge

Zespół Polygon Labs ogłosił, że wycofuje Polygon Edge i koncentruje swoje wysiłki na alternatywnym rozwiązaniu, Polygon CDK. Z komunikatu opublikowanego na oficjalnym portalu Polygon Labs wynika, że ​​platforma Edge, przeznaczona do tworzenia sieci użytkowników drugiej warstwy kompatybilnych z blockchainem Ethereum, nie będzie już wspierana. Platforma Edge, zwana także Supernet, będzie nadal działać.

Jak jednak wynika z komunikatu Polygon Labs, nie będzie on aktualizowany, a główny nacisk ma się skupić na rozwoju rozwiązania Polygon CDK.

Sieci wdrożone przy użyciu Polygon CDK będą kompatybilne z szerszą siecią L2 opartą na ZK w ekosystemie CDK, tworząc jedną, ujednoliconą pulę płynności o zerowej wiedzy. Platforma Edge początkowo nie wspierała takiej funkcjonalności i jej ulepszanie do wymaganego poziomu nie przynosi efektów, gdyż będzie wymagało znacznych zmian” – stwierdził w oświadczeniu Polygon Labs.

Z doniesień wynika, że ​​kilka projektów, takich jak Immutable, OKX, Astar, Canto, Palm Network, IDEX, Nubank i Manta Network, wyraziło już zainteresowanie i planuje wykorzystać Polygon CDK do rozwoju swoich sieci drugiej warstwy.

Wcześniej zespół programistów Polygon Labszapowiedział integrację usługi płatniczej Polygon Proof-of-Stake z miejską aplikacją mobilną MyLugano, przeznaczoną do codziennego użytku przez mieszkańcy ekonomicznej stolicy południowej Szwajcarii.

Comments (No)

Leave a Reply