SEC zainteresowany tokenami NFT

Prawnicy Kancelarii Dilendorf PLLC twierdzą, że SEC może traktować niektóre tokeny NFT jako papiery wartościowe.

Papier lub towar zabezpieczony: prawnicy wątpią w naturę NFT
Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Rynków zainteresowała się branżą żetonów niewymienialnych (NFT), gdy rynek wzrósł o 300%, a znane marki, celebrytki i zwykli użytkownicy zaczęli masowo kupować nowe aktywa.

Teraz posiadacze tokenów i inwestorzy są zaniepokojeni kwestią prawną obiegu tokenów NFT, a mianowicie: czy SEC potraktuje te aktywa jako zabezpieczenie, czy też tokeny zostaną sklasyfikowane jako towary. Prawnikom nadal trudno odpowiedzieć na to pytanie, ale możliwe jest, że niektóre tokeny nadal będą podlegać przepisom o papierach wartościowych.

„Nie wszystkie NFT będą uważane za papiery wartościowe przez amerykańskie organy regulacyjne, ale jest możliwe, że niektóre NFT będą rzeczywiście objęte tą definicją. Jeśli NFT jest połączony z unikalną cyfrową grafiką / przedmiotem kolekcjonerskim / grą i posiada Certyfikat Autentyczności, jest mało prawdopodobne, aby NFT został uznany za zabezpieczenie. Jeśli jednak NFT są oferowane ogółowi społeczeństwa z obietnicą płynności i kontynuacji usług emitenta, zwiększając wartość aktywów, takie NFT można uznać za umowę inwestycyjną, a zatem za zabezpieczenie ”- wyjaśnił Dilendorf Law Firma PLLC.

Jednocześnie dyrektor departamentu finansów korporacyjnych SEC, William H. Hinman, zapewnia, że ​​niektóre tokeny NFT „o określonej wartości konsumenckiej” można uznać za papiery wartościowe.

„Jeśli NFT zostaną sprzedane ogółowi społeczeństwa z obietnicą natychmiastowej płynności lub zwrotów, będą wyglądać bardziej jak inwestycja spekulacyjna niż cyfrowy przedmiot kolekcjonerski i będą traktowane jak papier wartościowy” – powiedział rzecznik SEC.

Oczekiwany zysk w takim przypadku będzie w większym stopniu zależał od wysiłków zarządczych emitenta, promotora lub rynku NFT niż na otwartym rynku cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich i innych podobnych NFT. Tak więc podstawowa natura takiej transakcji jest bardziej zabezpieczeniem niż cyfrowym przedmiotem kolekcjonerskim.

„Ponadto wszelkie błędnie oznaczone i niezgodne projekty NFT mogą zostać uznane za naruszające przepisy dotyczące przeciwdziałania oszustwom przepisów dotyczących papierów wartościowych i mogą podlegać odpowiedzialności cywilnej i karnej, jeśli zostaną uznane za wprowadzające w błąd inwestorów” – wyjaśniają eksperci.
Zwróć uwagę, że SEC traktuje tokeny projektów ICO w podobny sposób, który można zakwalifikować jako papiery wartościowe. Na przykład SEC jest obecnie w sporze z Ripple, oskarżając emitenta o nielegalną sprzedaż papierów wartościowych XRP.

Tokeny NFT są droższe niż bitcoin

Taka dbałość władz USA o niewymienialne tokeny jest dość przewidywalna. Po tym, jak niektóre NFT zostały sprzedane za rekordowe kwoty dziesiątki razy większe od wartości bitcoina, urzędnicy SEC natychmiast zwrócili uwagę na te aktywa.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.