Valeria „Bitmama” Fedyakina: „Wystawili mnie”

Bitmama pisze listy z aresztu

Zatrzymana pod zarzutem defraudacji 6,7 miliarda rubli Valeria Fedyakina, znana pod marką osobistą Bitmama, zwróciła się do opinii publicznej w odpowiedzi na list skierowany do dyrektora wykonawczego Indefi Banku Siergieja Mendelejewa.

Fedyakina w piśmie z aresztu informuje, że uważa się nie za winnego, ale pokrzywdzonego. Według Bitmamy została okradziona i wrobiona przez anonimowych uczestników wydarzeń . Teraz nie może komentować tych wydarzeń, ale jest gotowa rozpocząć rozmowy po 3 października. t.me/mendeleevshina Jednocześnie na zbliżonym do organów ścigania kanale Telegramu VChK-OGPU pojawiły się nowe szczegóły głośnej sprawy wszczętej 15 września.

Jak zapewniają autorzy tych mediów, decyzja o wszczęciu postępowania karnego dotyczy pewnego bezrobotnego moskwianina Gagika Gulakyana. Powierzył 27-letniej Valerii Fedyakinie prawie 7 miliardów rubli w gotówce (!) „w celu inwestycji w kryptoaktywa, ale dziewczyna go oszukała i ukradła pieniądze”. Autorzy kanału VChK-OGPU zauważają: niemal natychmiastowe wszczęcie sprawy i zatrzymanie Valerii Fedyakiny dodaje dodatkowej intrygi.

Z materiałów wynika, że ​​14 września 2023 r. Gulakyan złożył oświadczenie o popełnieniu przestępstwa w moskiewskim departamencie FSB. Materiały z kontroli niezwłocznie dotarły do ​​głównego wydziału Komitetu Śledczego miasta Moskwy, a kilka godzin później, o 2:30 następnego dnia, wszczęto sprawę karną. Inny znany z przecieków kanał telegramowy, zbliżony do sił bezpieczeństwa, Butik FSB, ogłosił, że jego informator z departamentu ds. Moskwy i regionu zapewnia: prawie 7 miliardów rubli w gotówce przekazane Walerii Fiediakinie należało do szefa FSB Dyrektora Aleksieja Dorofiejewa.

Ciekawostka: zgłoszone skradzione banknoty o wartości 6,7 miliarda rubli, o maksymalnym nominale 5000 rubli będą ważyć prawie 150 kg i składać się z około 13 400 paczek o łącznej objętości 1350 m 3. Samodzielne radzenie sobie z taką wagą i objętością jest dość problematyczne, zwłaszcza jeśli kobieta w ciąży sama je przenosiła. Pojawiła się kolejna osoba zamieszana w sprawę karną, niejaki Vahram Stepanyan mieszkający w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, pisze to samo Czeka-OGPU. Z zeznań Gagika Gulakyana wynika, jak zapewniają autorzy kanału, że ofiara zajmowała się wypłacaniem środków za granicę i nie była zainteresowana inwestowaniem w kryptowaluty.

Gulakyan rzekomo przekazał ruble Walerii Fedyakinie w Moskwie, a jego przyjaciel i partner Vahram Stepanyan otrzymał odpowiednią kwotę w dirhamach emirackich gdzieś w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zespół analityków BitOK powiedział niedawno Bits.media o odkryciu adresów kryptograficznych powiązanych z działalnością oskarżonej o oszustwo Valerii Fedyakiny oraz jej partnerów.

Comments (No)

Leave a Reply