Coinbase uruchomił międzynarodową giełdę handlu kontraktami futures na bitcoiny

Coinbase oferuje futures na bitcoin

Coinbase ogłosił uruchomienie międzynarodowej giełdy kontraktów futures na aktywa cyfrowe, Coinbase International Exchange.

https://twitter.com/coinbase/status/165338551301174067

Zgodnie z oświadczeniem, firma niedawno otrzymała licencję od Urzędu Monetarnego Bermudów (BMA), gdzie zarejestrowała nową organizację.

Platforma „umożliwi użytkownikom instytucjonalnym zlokalizowanym w kwalifikujących się jurysdykcjach poza Stanami Zjednoczonymi handel wieczystymi kontraktami terminowymi” z dźwignią do 5x.

Instrumenty pochodne oparte na Bitcoin i Ethereum są już dostępne na Coinbase International Exchange.

Coinbase jest zaangażowana we współpracę z globalnymi organami regulacyjnymi o wysokich standardach regulacyjnych, które umożliwiają kryptowalutom ciągłe napędzanie innowacji, wzmacniając naszą inicjatywę poszerzania światowej wolności gospodarczej”, czytamy na firmowym blogu.

Firma nadal jest „zaangażowana w Stany Zjednoczone”, ale stara się rozwijać swoją działalność poza jurysdykcją, aby w przyszłości pozycjonować się jako cryptohub.

Chcielibyśmy, aby Stany Zjednoczone zastosowały podejście [BMA] zamiast wymuszonej regulacji, która doprowadziła do rozczarowującego trendu w rozwoju kryptowalut w kraju” – zauważył Coinbase.

Wcześniej amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wysłała do giełdy zawiadomienie o śledztwie dotyczącym procedury notowań na platformie i jej produktach – Coinbase Prime, Coinbase Wallet oraz usłudze stakingowej Coinbase Earn.

W kwietniu firma odpowiedziała na zarzuty SEC, deklarując gotowość do „zdecydowanej obrony”. Przedstawiciele platformy zauważyli też, że w związku z postępowaniem regulator może ponieść uszczerbek wizerunkowy.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.