W ciągu dwóch tygodni duże adresy bitcoin uszczupliły się o 60 000 BTC

W ciągu ostatnich dwóch tygodni wieloryby bitcoin pozbyły się prawie 60 000 monet.

Firma Santiment, zajmująca się kryptowalutami i analityką blockchain, zauważyła, że wieloryby bitcoin kontrolują obecnie 48,3% całkowitej podaży BTC. Według firmy adresy BTC o liczbie monet od 100 do 10 000 zawierają obecnie 9,06 miliona bitcoinów.

Adresy wielorybów bitcoinów zawierające od 100 do 10 000 BTC w końcu wykazują punkt zwrotny w ich akumulacji. W ciągu ostatnich 2 tygodni stracili 60 000 BTC. Stanowią one 48,37% podaży, wcześniej było to 49,09%.

Ze względu na ograniczoną podaż największej na świecie kryptowaluty, duże adresy bitcoin zyskują ogromną wagę w ogólnej aktywności sieciowej. Niektóre portfele BTC są własnością inwestorów instytucjonalnych. Według raportu opublikowanego przez stratega globalnego rynku JPMorgan Nikolaosa Panigirtzoglu, instytucjonalne zainteresowanie główną kryptowalutą wyschło.

Zainteresowanie instytucjonalne Bitcoinem i innymi kryptowalutami wyschło, a nawet stało się ujemne w maju 2021 roku. Obecnie jest prawdopodobnie bliskie zeru. Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że zainteresowanie instytucjonalne zaczęło zwalniać w kwietniu 2021 roku, przed majową korektą, powiedział Panigirtzoglu podczas dyskusji w CNBC na temat przyszłości BTC i innych kryptowalut.
Obecna kapitalizacja rynkowa Bitcoina wynosi ponad 628 miliardów dolarów. Dominacja BTC na rynku kryptowalut spadła w tym tygodniu o prawie 2%, częściowo ze względu na wzrost ceny Ethereum.

Comments (No)

Leave a Reply