Robert Kennedy Jr: „Bitcoin uratuje ludzi przed ruiną finansową”

Kandydat na prezydenta USA popiera inwestowanie w bitcoina

Kandydat na prezydenta USA Robert Kennedy Jr. nazwał bitcoin bezpieczną przystanią, która dzięki decentralizacji jest mniej narażona na ryzyko związane z tradycyjnymi finansami.

Robert Kennedy Jr zamieścił tweeta, w którym wspomniał o platformie FedNow do natychmiastowych płatności między amerykańskimi instytucjami finansowymi. Urzędnicy amerykańscy twierdzą, że FedNow nie będzie pierwszym krokiem w kierunku cyfrowego dolara, ale Kennedy w to wątpi, ponieważ administracja prezydenta Joe Bidena jest wrogo nastawiona do kryptowalut.

Kennedy napisał, że w latach 2008-2022 Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych (Fed) współpracowała z dużymi bankami, aby przez lata wydrukować około 10 bilionów dolarów, co przyniosło korzyści tylko „banksterom”. Dlatego Kennedy opowiada się za wykorzystaniem bitcoina i innych kryptowalut, które mogą stać się alternatywą dla tradycyjnego systemu finansowego.

Polityk jest przekonany, że obecna „bańka finansowa” nieuchronnie pęknie, a kryptowaluty otworzą przed społeczeństwem „drogę zbawienia”. Ze względu na zdecentralizowany charakter aktywów kryptograficznych działają one poza tradycyjnym systemem finansowym i dlatego nie są narażone na takie same zagrożenia i słabości.

Kryptowaluty są wolne od wpływów rządów, które mogą nadużywać swojej władzy za pomocą walut cyfrowych Banku Centralnego, pisze Kennedy.

Kryptowaluty, takie jak bitcoin, pozwalają ludziom schronić się przed pluskiem, gdy bańka finansowa nieuchronnie pęknie” – powiedział kandydat na prezydenta USA.

Comments (No)

Leave a Reply