Opłaty i prowizje na Binance

Binance to największa giełda kryptowalut na świecie, ale czy najlepsza? Według naszej redakcji tak. Dlaczego? Chociażby ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa, ugruntowaną reputację oraz… niskie opłaty i prowizje. W dzisiejszym artykule przeanalizujemy tę ostatnią kwestię. Sprawdzimy jakie opłaty i prowizje pobiera Binance w przypadku różnych produktów. Tak więc, zaczynajmy!

Opłaty i prowizje Binance na rynku spot

Jeżeli chodzi o rynek spot, giełda Binance nie ma sobie równych. Giełda ta oferuje jedne z najniższych stawek na rynku. Co więcej, pozwala obniżyć opłaty jeszcze bardziej na dwa sposoby: używając do uiszczania prowizji BNB lub zdobywając wyższe poziomy VIP. Tak więc, jak dokładnie wyglądają opłaty na Binance w przypadku rynku spot? O tym jak zmniejszyć opłaty na giełdzie, piszemy również w artykule o bonusie w Binance przy rejestracji konta.

Prowizje maker oraz taker zaczynają się od poziomów 0,1%, jednak w przypadku, gdy osiągasz ogromne wolumeny mogą spaść nawet do 0,02%/0,04%. Poniższa tabela prezentuje opłaty i prowizje na Binance dla rynku spot.

Opłaty za handel z dźwignią na Binance

Jeżeli chcemy używać dźwigni podczas handlu na Binance, musimy pożyczyć od giełdy środki. Oczywiście za taką pożyczkę zostajemy obarczeni prowizją. Jak dużo będziemy musieli zapłacić? Wszystko zależy od coina, którym będziemy handlować oraz naszego poziomu VIP. Przykładowe stawki znajdziesz na poniższym obrazku:

Prowizje futures na Binance

Jeśli chodzi o prowizje od handlu kontraktami futures sytuacja wygląda podobnie. Im większy poziom VIP (a tym samym naszym wolumen), tym niższe będą opłaty. Niemniej jednak różnią się one również w zależności od produktu – czy handlujemy kontraktami zabezpieczonymi USD czy coinami (USD-M Futures czy COIN-M Futures)

Opłaty dla USD-M Futures (po lewej) – Prowizje COIN-M Futures (po prawej)

Opłaty Binance P2P

Jeśli chodzi o zawieranie transakcji na platformie P2P, Binance nie pobiera żadnych opłaty (przynajmniej podczas handlu w PLN i euro). W przypadku np. dolara prowizja maker wynosi 0,35%, jednak taker wciąż jest zerowa. Oznacza to, że na Binance P2P prowizje zapłacisz tylko jeśli stworzysz własne ogłoszenie. Jeżeli skorzystasz z ogłoszenia innego użytkownika, prowizja będzie zerowa.

Jak obniżyć opłaty i prowizje na Binance?

Warto zauważyć, że Binance pozwala dosyć mocno obniżyć opłaty i prowizje. Możemy to zrobić na aż trzy różne sposoby:

  • Zdobywając wyższy poziom VIP (w zależności od wolumenu obrotu na giełdzie)
  • Używając BNB do uiszczania opłat (zniżka 25%)
  • Wykorzystanie kodu rabatowego Binance podczas rejestracji – RC5QTNR. Wpisując ten kod podczas zakładania konta obniżamy opłaty na rynku spot aż o 20%, a w przypadku futures o 10%.

Comments (No)

Leave a Reply