NEAR uruchamia most dla Ethereum

Twórcy projektu NEAR Protocol ogłosili uruchomienie mostu o nazwie Rainbow do wymiany tokenów z siecią Ethereum.

Dzięki mostowi Rainbow użytkownicy będą mogli przenosić tokeny ERC-20 z Ethereum do łańcucha blokowego NEAR i odwrotnie. W sieci NEAR potwierdzenia transakcji są znacznie szybsze, a opłaty transakcyjne znacznie niższe.

Unikalny model shardingu daje NEAR możliwość skalowania liniowego, przy zachowaniu czasu potwierdzenia w ciągu 1-2 sekund, a prowizje zwykle nie przekraczają 1 centa” – powiedział Ilya Polosukhin, współzałożyciel NEAR.

Polosukhin podkreślił, że boom w DeFI i NFT doprowadził do znacznego obciążenia sieci Ethereum i rekordowego wzrostu opłat. Pomost między NEAR i Ethereum zmniejsza obciążenie sieci tej drugiej, a programiści mogą nadal tworzyć unikalne projekty, które nie są możliwe na blockchainie Ethereum. W tym samym czasie użytkownicy Ethereum będą mogli organicznie wchodzić w interakcje z projektami w łańcuchu blokowym NEAR.

W przyszłości planujemy również tworzenie mostów do interakcji z sieciami Cosmos i Polkadot. Dzięki temu NEAR stanie się „centrum interakcji” dla różnych łańcuchów bloków”- powiedział Ilya Polosukhin.

Sieć główna NEAR została uruchomiona w październiku 2020 r.

Comments (No)

Leave a Reply