Ponad 85 milionów dolarów wycofano z giełdy BitMEX

Ponad 85 milionów dolarów wycofano z giełdy BitMEX w ciągu jednego dnia.

Giełda BitMEX, która znalazła się „na oku” amerykańskich regulatorów, stanęła w obliczu znacznego wzrostu ilości środków wycofywanych z platformy. W ciągu ostatnich 24 godzin użytkownicy wycofali z niej ponad 85 mln USD.

Jednocześnie, według TokenAnalyst, łączna kwota depozytów na BitMEX w tym samym okresie wyniosła tylko 12 milionów USD.

Suma środków wycofanych z platformy była największa wśród wiodących giełd kryptowalut.

Dla porównania, z Binance, 54 miliony dolarów wypłat z 58 milionami depozytów w ciągu ostatnich 24 godzin, z Bitstamp 50 milionów wypłat z depozytami w wysokości 52 milionów dolarów, użytkownicy Bittrex wycofali 5 milionów dolarów i wpłacili 4 miliony.

W przededniu komunikatu pojawił się komunikat, że Komisja ds. CFTC rozpoczęła dochodzenie w sprawie BitMEX. W szczególności agencja zamierza dowiedzieć się, czy giełda pozwoliła na handel instrumentami pochodnymi Bitcoin obywatelom USA bez rejestracji.

6 marca br. BitMEX zaktualizował umowę użytkownika , oficjalnie zakazując mieszkańcom Stanów Zjednoczonych, kanadyjskiej prowincji Quebec i niektórych innych regionów handlu na platformie.

Wcześniej, w listopadzie ubiegłego roku, BitMEX zdezaktywował konto znanego przedsiębiorcy Tonego Weissa, sugerując, że jest obywatelem USA.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.