Andreas Antonopoulos vs Craig Wright

Proces Iry Kleiman, brata zmarłego matematyka Dave’a Kleimana, przeciwko samozwańczemu twórcy Bitcoinów Craigowi Wrightowi, będzie kontynuowany w nadchodzących tygodniach. Andreas Antonopoulos stał się jednym ze świadków w sprawie, pisze Bitcoin.com.

Antonopoulos został wezwany do złożenia zeznań w charakterze eksperta w dniu 7 stycznia, chociaż jego obecność w sądzie nie została jeszcze potwierdzona. Jako świadka/eksperta w sprawie zgłosiła go rodzina Kleiman.

Przedstawiciele Wrighta z kolei zaprosili szkockiego pisarza i publicystę Andrew O’Hogana, który został zatrudniony przez australijskiego przedsiębiorcę w przeszłości, aby opisał życie Satoshi Nakamoto. Miał z nim spędzić kilka miesięcy. O’Hogan napisał o tym w 2016 roku w swoim materiale „The Satoshi Affair” w London Review of Books, którego w tym czasie był redaktorem.

Społeczność Bitcoina w większości nie brała poważnie publikacji O’Hogana, nie tylko dlatego, że nie jest ekspertem w dziedzinie blockchain i kryptowalut, ale także dlatego, że do tego czasu było już wystarczająco dużo powodów, by wątpić w twierdzenia Wrighta na temat jego zaangażowania w stworzenie Bitcoina.

Andrew O’Hogan został wezwany do londyńskiego sądu 15 stycznia, a sam Craig Wright powinien pojawić się tego samego dnia, a także dzień wcześniej, 14 stycznia.

W sierpniu 2018 r. Wright przegrał sprawę przeciwko krewnym zmarłego Dave’a Kleimana, który w przeszłości był jego partnerem biznesowym. Sąd postanowił odzyskać od Wrighta ponad pół miliona bitcoinów na korzyść powoda, uznając dokumenty strony obrony za sfałszowane.

Następnie strony omówiły możliwość polubownego porozumienia, ale ostatecznie Wright przyznał, że nie mógł zapłacić pieniędzy krewnym Dave’a Kleimana. Prawnicy Kleimana uważają jednak, że australijski przedsiębiorca ma dostęp do Bitcoinów, a historia kluczy prywatnych została wymyślona, ​​aby zmylić ślady.

Pod koniec grudnia Wright przedłożył sądowi pismo, zgodnie z którym miał mieć dostęp do 1100111 BTC, ale po krótkim czasie sam stwierdził, że może być problem z dostępem do nich.

Comments (No)

Leave a Reply