Część społeczności Ethereum nie chce ProgPoW

W tym tygodniu wielu przedstawicieli społeczności Ethereum podpisało petycję wzywającą do rezygnacji z aktywacji kodu ProgPoW. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby wydobycie ETH m.in. na sprzęcie ASIC było nieskuteczne.

Propozycja ProgPoW (EIP-1057) została przedstawiona w styczniu 2019 r. i ma na celu zastąpienie obecnego algorytmu Ethash. Jeśli zostanie przyjęty, wydobycie ETH będzie prowadzone wyłącznie na bardziej tradycyjnym sprzęcie, takim jak karty graficzne, eliminując górników ASIC.

Jednak wielu programistów i producentów sprzętu uważa tę propozycję za pochopną i potencjalnie może nawet doprowadzić do podziału sieci.

Na GitHub pojawiła się petycja, w której wielu przedstawicieli społeczności wyraziło sprzeciw wobec tej propozycji. Według nich w tej chwili nie ma niezbędnego wsparcia dla przyjęcia ProgPoW.

Justin Leroux z ETHBoston, autor petycji, powiedział:

Ethereum to globalna platforma z dużą i różnorodną grupą kluczowych graczy. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby główne zmiany w protokole miały wyraźny cel i szerokie poparcie. EIP-1057 oczywiście nie ma takiego wsparcia, jednak jego aktywacja jest rozważana”.

Petycję podpisało ponad 70 osób, w tym przedstawiciele takich projektów, jak Uniswap, EthereumDC, Aragon, MolochDAO, Gnosis, DeFi Pulse, ConsenSys, DARMA Capital, Truffle Suite, DeFi Pulse itp.

Comments (No)

Leave a Reply