Bitcoin analiza techniczna #33

BTC/USD interwał dzienny

Bitcoin po dość dużym wyprzedaniu na wskaźniku RSI odbija pokonując istotny opór. Możliwa korekta spadku do poziomu fibo 38,2% 8146$. Wskaźnik Stochastic potwierdza ten ruch dając 3 dni temu sygnał kupna. Oczekuję jeszcze jednego zejścia w okolice 6700$.

BTC/USD interwał 4h

W interwale czterogodzinnym widać próbę testu wsparcia. Kurs nie zszedł aż do 6785$ zakończył ruch na 6855$. Dywergencja wzrostowa mocno zadziałała i pojawił się popyt. Strefa oporu została przebita, przetestowana od góry i kurs idzie dalej w kierunku średniej EMA144. Wskaźnik RSI znajduje się wysoko, myślę, że możliwe jest zakończenie tam ruchu wzrostowego.

BTC dominacja w rynku

Dominacja BTC w rynku potwierdza podwójne dno i idzie w górę razem z kursem. Również to wskazywało wcześniej na możliwość wzrostu kursu. Bitcoin był kupowany przez posiadaczy walut alternatywnych, ale i również walut o stałej wartości, co zatrzymało spadek w dominacji.

TOP 100 portfeli BTC

Ciekawie wygląda wykres TP100 portfeli BTC, czyli 100 portfeli z największą ilością BTC w nich zawartych, w stosunku do wszystkich wykopanych monet, wyrażone w procentach. Przez dłuższy czas 100 największych portfeli posiadało od 14,4% do 14,8% wszystkich bitcoinów. Od połowy zeszłego miesiąca wartość ta rośnie i już przekroczyła 15%. Najbogatsze portfele należą do giełd kryptowalut, ale nie tylko znajdują się tam nieznane portfele prawdopodobnie osób indywidualnych. W zaokrągleniu 15% wszystkich wykopanych monet to 2711000 sztuk.

Comments (No)

Leave a Reply