Musk mówił o licencji X na płatności w kryptowalutach

Płatności kryptowalutowe na platformie społecznościowej X

Sieć społecznościowa X, której właścicielem jest Elon Musk, uruchomi usługę płatniczą w połowie 2024 roku, obecnie firma oczekuje na otrzymanie licencji na świadczenie usług finansowych na rynku fiat i kryptowalut. Miliarder opowiedział o tym w podcaście z szefową ARK Invest Cathie Wood.

Według Muska integracja płatności została opóźniona ze względu na procesy biurokratyczne. Przyznał, że X „trochę spóźnił się” ze złożeniem wszystkich niezbędnych dokumentów do uzyskania licencji. Nie są mu jednak znane żadne potencjalne „problemy”, które mogłyby spowodować odrzucenie wniosku.

Społeczność kryptowalut wielokrotnie wyrażała życzenie integracji Dogecoin i Bitcoin z systemem płatności X. Jednak Musk zauważył wcześniej, że początkowo opcja płatności będzie skierowana wyłącznie do walut fiducjarnych, chociaż zapewni możliwość integracji zasobów cyfrowych w dłuższej perspektywie.

Przypomnijmy, że wniosek X o wydanie licencji stał się znany w styczniu 2023 roku . W tym samym czasie sieć społecznościowa zaczęła opracowywać odpowiednie oprogramowanie.

Musk planuje uczynić X „super aplikacją” z płatną weryfikacją i ekosystemem finansowym .

Pogłoski o integracji Dogecoina jako metody płatności pojawiły się po prezentacji aktualizacji w listopadzie 2022 r. Sam miliarder złożył odpowiednią propozycję już w kwietniu.

Comments (No)

Leave a Reply