Pełna regulacja kryptowalut w UE do 2024 roku

Władze Unii Europejskiej ustalą nowe zasady regulacyjne w zakresie blockchain i kryptowalut do 2024 roku. Informuje Reuters, powołując się na dokumenty, którymi dysponuje agencja.

Nowe przepisy rozszerzą wykorzystanie technologii rozproszonych rejestrów i kryptowalut w sektorze finansowym.

Obecnie 78% płatności w strefie euro jest dokonywanych gotówką. Potrzeba płatności bezgotówkowych stała się szczególnie widoczna podczas pandemii COVID-19.

Komisja Europejska zamierza opracować strategię, która promowałaby szersze wykorzystanie zasobów cyfrowych i ustanowiła nowe zasady w celu zlikwidowania ewentualnych luk regulacyjnych.

Identyfikacja tożsamości i kontrole związane z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu staną się kluczowymi wymogami.

Autorzy projektu uważają, że nowe przepisy powinny zostać przyjęte do 2024 r. Systemy płatności natychmiastowych powinny stać się „nową normą” do końca 2021 roku.

Wcześniej do mediów wyciekła wstępna wersja Draft Cryptocurrency Assets Act (MiCA). Zgodnie z dokumentem Komisja Europejska proponuje ustanowienie podstawy prawnej dla kryptowalut, tokenów zabezpieczających i stablecoinów analogicznie do wymagań dla tradycyjnych instrumentów finansowych.

źródło: https://www.reuters.com/article/us-eu-cryptoassets-idUSKBN2692CP?taid=5f650e4b1266d20001848e70

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.