DonAlt: „Tokeny HEX zostały stworzone, aby wzbogacić Richarda Hearta”

Kolejne oskarżenia w kierunku „Ryśka”.

Kryptoanalityk występujący pod pseudonimem DonAlt stwierdził, że tokeny HEX nie mają żadnej wartości wewnętrznej i zostały celowo przeznaczone do osobistego wzbogacenia założyciela firmy. DonAlt na swoim blogu podzielił się informacją, że token HEX będący certyfikatem depozytowym stał się narzędziem oszukańczej piramidy kryptograficznej stworzonej przez Richarda Hearta.

HEX został zaoferowany społeczności kryptograficznej wyłącznie w celu wzbogacenia Hearta, ekspert oskarża biznesmena. DonAlt ogłosił, że według jego obserwacji wartość rynkowa tokenów HEX nie jest w żaden sposób zależna od warunków rynkowych, będąc pod „ręczną kontrolą”.

Według kryptoanalityka właśnie z tego powodu token HEX może być tak zmienny, a cena może dowolnie rosnąć i spadać o miliony procent. DonAlt spodziewa się ostrej krytyki ze strony promotorów projektu HEX, uznając ich za część piramidy zarabiającej „krwawe pieniądze kosztem łatwowiernych inwestorów, którzy później dołączyli do projektu”.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zamierza postawić zarzuty założycielowi projektu HEX, Richardowi Heartowi, o naruszenie amerykańskich przepisów dotyczących papierów wartościowych i nadużycie zaufania inwestorów dla osobistych korzyści. Autor Demuri Goitijew

Comments (No)

Leave a Reply