Paxos potwierdził 100% zabezpieczenie stablecoina PYUSD

Na dzień 31 sierpnia łączne aktywa na koncie PayPal „spełniają lub przekraczają saldo tokena PYUSD”. Stwierdzono to w raporcie partnera emitenta, firmy Paxos.

Na ten dzień w obiegu znajdowało się 44,4 miliona dolarów PYUSD. Na kontach Paxos znajdowały się aktywa o wartości nominalnej 44,5 miliona dolarów.

97% rezerw (43 mln USD) znajdowało się w jednodniowych umowach reverse repurchase na amerykańskich obligacjach rządowych. Kontrahentami transakcji są „renomowane instytucje finansowe”. Pozostała kwota jest zdeponowana w instytucjach ubezpieczonych przez FDIC. W raporcie czytamy:

„W przypadku niewykonania zobowiązania przez kontrahenta, Paxos może upłynnić zabezpieczenie. Ponieważ wszystkie transakcje są nadmiernie zabezpieczone, ryzyko straty nie jest uważane za istotne.”

Firma ostrzegła, że może ponieść pewne straty finansowe w przypadku niewypłacalności banku kontrahenta, ponieważ ubezpieczenie nie obejmuje pełnej kwoty depozytów.

pyusd stablecoin

Stablecoin od PayPal

7 sierpnia firma ogłosiła uruchomienie opartego na Ethereum PYUSD, stablecoina powiązanego z dolarem amerykańskim.

Aktywo wywołało sprzeczne reakcje ze strony uczestników społeczności kryptowalutowej. Niektórzy uważali, że PYUSD promuje masowe przyjęcie aktywów cyfrowych, podczas gdy inni wskazywali na ryzyko centralizacji.

Eksperci Bank of America zauważyli, że uruchomienie „stabilnej monety” zwiększy efektywność płatności i poprawi obsługę klienta, ale jest mało prawdopodobne, aby aktywo zostało przyjęte na dużą skalę.

Według analityków Nansen, ponad 90% wyemitowanych PYUSD jest nadal w posiadaniu firmy Paxos. Tylko 7% podaży monet znajduje się w portfelach użytkowników powiązanych z giełdami Kraken, Gate.io i Crypto.com.

Przypomnijmy, że członkini Izby Reprezentantów USA Maxine Waters wyraziła „głębokie zaniepokojenie” uruchomieniem steiblcoina PayPal. Wskazała na brak ram regulacyjnych dla takich aktywów.

Wcześniej analityk JPMorgan Nikolaos Panigirtzoglou powiedział, że PYUSD może przynieść korzyści Ethereum, zwiększając łączną wartość zablokowanych środków w sieci.

Comments (No)

Leave a Reply