Prezes Robinhood będzie zeznawał w Kongresie USA

Komitet Usług Finansowych Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych zbada działania przyjaznej kryptowalutom platformy Robinhood podczas pompy akcji GameStop.

Vlad Tenev, współzałożyciel i dyrektor generalny firmy, złoży zeznanie na rozprawie 18 lutego. Ustawodawcy są zainteresowani zmową pomiędzy platformą i funduszami hedgingowymi.

2 lutego kongresmenka Maxine Waters ogłosiła posiedzenie komisji. Nie poinformowała o wynikach przedstawiciela Robinhood.

Korespondent Fox Business Network, Charles Gasparino, powołując się na źródła w Robinhood, powiedział, że firma odłożyła plany publicznej oferty giełdowej i skupiła się na wyeliminowaniu konsekwencji skandalu.

28 stycznia Robinhood ograniczył obrót akcjami GameStop i wieloma innymi aktywami w związku z gwałtownym wzrostem wywołanym przez członków grupy r / WallStreetBets na platformie Reddit.

Zawieszenie obrotu nie podobało się inwestorom. Złożyli pozew zbiorowy, oskarżając Robinhood o „celowe i świadome” pozbawianie prywatnych przedsiębiorców możliwości inwestowania.

W wyniku rajdu GameStop fundusz hedgingowy Melvin Capital stracił 53% swojego kapitału. Zsumowane straty shortujących na akcjach firmy w zeszłym miesiącu oszacowano na 19,75 miliardów dolarów.

https://www.politico.com/news/2021/02/01/robinhood-ceo-testify-maxine-waters-464491

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.