MicroStrategy nadal hodluje bitcoiny w I kwartale 2023 r.

Wczoraj MicroStrategy, jeden z największych posiadaczy BTC, opublikował swój raport kwartalny. W pierwszych trzech miesiącach roku organizacja odnotowała wzrost swoich kluczowych wskaźników finansowych. Należy również zaznaczyć, że firma nie sprzedała ani jednego bitcoina.

Obrany przez firmę kierunek optymalizacji kosztów okazał się skuteczny. W I kwartale 2023 roku koszty operacyjne spadły do 114,3 mln dolarów, co oznacza obniżkę o 56,6% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Wzrosły również przychody firmy, do 121,9 mln dolarów. Stanowi to wzrost o 2,2% w stosunku do I kwartału 2022 roku. Najbardziej zauważalny wzrost dotyczył przychodów z subskrypcji i usług. Tutaj liczba ta wzrosła o 23,4% w porównaniu z pierwszym kwartałem ubiegłego roku. Można to przypisać nowym produktom MicroStrategy dla przedsiębiorstw opartym na Lightning Network.

140 000 BTC w portfelu MicroStrategy

Strata z tytułu amortyzacji aktywów cyfrowych wyniosła 18,9 mln USD i była znacznie niższa niż w I kwartale 2022 roku. Jednocześnie firma wciąż jest w posiadaniu „około” 140 000 BTC.

Na dzień 31 marca wartość rynkowa jej portfela wynosiła 3,986 mld USD (przy kursie wymiany 28 468 USD). Średnia cena zakupu tokenów jest nieco wyższa i wynosi 29 803 USD. Oznacza to, że inwestycje MicroStrategy wyjdą „na plus”, gdy kurs BTC przekroczy tę wartość.

Firma poinformowała również w raporcie o wcześniejszej spłacie pożyczki w wysokości 161 milionów dolarów od Silvergate. Ogólnie rzecz biorąc, na podstawie raportu, sytuacja w spółce nie jest już groźna. Cięcie kosztów i wzrost BTC opłaciły się.

Comments (No)

Leave a Reply