Fantom zwróci 15% opłat transakcyjnych niektórym projektom

Blockchain Fantom zdecydował się nagrodzić projekty, które aktywnie korzystają z jego sieci i generują duże ilości opłat za gaz, w ramach inicjatywy mającej na celu zwiększenie popytu na przestrzeń blokową. Zgłoszone w niedzielę przez deweloperów na Twitterze, zakłada, że wybrane aplikacje otrzymają 15% generowanych przez siebie opłat za gaz, co przekłada się na dodatkowy dochód dla deweloperów.

Inicjatywa ta jest częścią planu zwanego „Programem Monetyzacji Gazu dApp”, który został zatwierdzony w głosowaniu społeczności wcześniej w tym roku. Propozycja ta miała na celu zmniejszenie obecnego współczynnika spalania Fantom, aby przekierować więcej opłat sieciowych bezpośrednio do aplikacji budowanych na Fantom. Po zatwierdzeniu, implementacja zmniejszy współczynnik spalania Fantom z 20% do 5% i przekieruje 15% redukcji na monetę gazową.

Monetyzacja gazu ma na celu nagradzanie popularnych aplikacji, zatrzymywanie deweloperów i wspierać infrastrukturę sieci Fantom. Gaz odnosi się do rodzaju opłaty płatnej przez użytkowników blockchain w rodzimej walucie blockchain, takiej jak fantom (FTM) w tym przypadku. Opłaty za gaz w sieci Fantom wynoszą ułamki kilku centów za transakcję, ale z czasem sumują się do znacznej kwoty, która jest ponoszona przez użytkowników projektów opartych na Fantom. Dane pokazują, że niektóre projekty już korzystają z programu monetyzacji zaledwie kilka godzin po jego wdrożeniu w niedzielę.

Comments (No)

Leave a Reply