Charles Hoskinson ogłosił śmierć światowego porządku gospodarczego XX wieku

Światowy porządek ekonomiczny XX wieku jest martwy, powiedział założyciel Cardano, Charles Hoskinson, w ostatnim filmie na YT.

Przez „porządek gospodarczy XX wieku” Hoskinson ma na myśli scentralizowaną, zhierarchizowaną gospodarkę zbudowaną na podstawie „szeregu traktatów” między kilkoma wielkimi mocarstwami. Ta gospodarka została zbudowana w czasie, gdy dostęp do informacji nie był natychmiastowy, a większość ludzi przyjmowała zarządzenia Wielkiego Brata bez żadnych pytań.

Hoskinson twierdzi, że obserwowana recesja na rynkach jest spowodowana niedopasowaniem hierarchicznych podstaw stworzonych przez rządy, korporacje i organizacje międzynarodowe, które wyobrażały sobie, że mają prawo decydować o losie miliardów ludzi. Zauważył, że ta scentralizowana hierarchiczna struktura nie reprezentuje już nowego, zdecentralizowanego świata.

Według niego, nowy zdecentralizowany porządek oparty na technologii blockchain ma na celu rozwiązanie niektórych z najbardziej palących problemów naszych czasów, takich jak własność danych, prywatność i identyfikacja.

Teraz patrzymy na zniszczenie ładu gospodarczego XX wieku. Ci, którzy mieli pewne założenia co do tego, jak powinien działać rząd, jak powinny działać pieniądze, jak powinny działać pożyczki, jak powinny działać finanse i jak powinny dotrzeć informacje9 są zdziwieni” – powiedział współzałożyciel Ethereum.

Hoskinson twierdzi, że stary system naprawił wady starożytnej gospodarki za pomocą prostych kredytów, ale ostatecznie doprowadził do pięciokrotnego wzrostu zadłużenia rządu USA w ciągu mniej niż 20 lat. W przypadku Japonii olimpiada miała dać impuls zastałej gospodarce kraju, ale nie stanie się tak z powodu pandemii koronawirusa. Wskazuje na Włochy, w których potencjalnie izolowanych może być 16 milionów ludzi. Hoskinson uważa, że ​​doprowadzi to do wyboru populistycznego rządu i mówi:

Prawdopodobnie zobaczymy włoską wersję Brexitu. Czy UE przetrwa, jeśli Włochy odejdą?

Po skrytykowaniu międzynarodowych rządów Hoskinson uderza w amerykański establishment:

Dla dobra ludu prezydent i partia opozycyjna mogą odłożyć na bok swoją drobną rywalizację i oświadczyć, że musimy współpracować. Co oni zamiast tego zrobili? Uważali to za grę polityczną, w której musisz zdobyć więcej punktów. Partia rządząca, wiedząc, że spadek rynków finansowych może negatywnie wpłynąć na reputację polityczną, stara się w każdy sposób upewnić się i udowodnić, że recesja zachodzi niezależnie od nich, i przekazać ją pozostałym. Tymczasem opozycja, nie chcąc pozwolić na dalszy spadek gospodarczy, ignoruje fakt pandemii i faktu, że mogą umrzeć miliony ludzi. To obrzydliwe ”.

Według niego wszyscy widzą brak fundamentalnej integralności. Ludzie nie wierzą, że obecne instytucje mogą nas ochronić i pozwolić nam rozwiązać problemy XXI wieku.

Nie potrzebujemy już centralnego organu. Nie potrzebujemy już prezydentów, królów, gubernatorów, liderów, dyrektorów generalnych, aby osiągnąć nasz cel ” – przekonuje Hoskinson.

Mówi także, że przemysł kryptowalut nie jest związany z „szybkim zyskiem” lub „ceną bitcoin”. Jego głównym zadaniem jest zniszczenie starego porządku. Ruch decentralizacyjny opiera się na niezmiennych zasadach, które nie są zakłócane przez wiatry polityczne, klęski żywiołowe lub zarazy. Reguły te zachowują się jak prawa fizyki i dlatego musisz na nich polegać.

Hoskinson uważa, że ​​ludzie są zmęczeni życiem w społeczeństwie, w którym instytucje starego świata kontrolują konta finansowe, dane i osobowość każdego. Zauważa również, że obecnie najszybciej rozwijającą się przeglądarką jest Brave, opracowana na podstawie kryptowalut. Przy obecnym tempie adopcji przeglądarka może stać się bardziej popularna niż Google Chrome.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.