Mastercard wezwał do integracji blockchain i tradycyjnych finansów

Mastercard chce integracji blockchain i tradycyjnych finansów

Jorn Lambert, dyrektor ds. cyfrowych w Mastercard, widzi potrzebę połączenia technologii blockchain i tradycyjnych finansów.

Jego zdaniem przyczyni się to do masowego przyjęcia technologii rozproszonych rejestrów, eliminując brak zaufania do branży.

Aby skalować, musisz przenieść swoje istniejące regulowane pieniądze wspierane przez bank centralny do łańcucha bloków. To jeszcze nie zostało zrobione” – powiedział Lambert.

Sugeruje on stosowanie tokenizowanych depozytów jako jednego z najbezpieczniejszych sposobów przenoszenia aktywów banków komercyjnych do formatu cyfrowego.

Jego zdaniem obecnie integracja blockchaina i tradycyjnego systemu finansowego jest niemożliwa ze względu na brak „podstawy do pracy w bezpiecznym środowisku”.

[Każde rozwiązanie dotyczące zasobów cyfrowych] musi być kompatybilne ze światem rzeczywistym i musi być kompatybilne z różnymi łańcuchami bloków […]. A jeśli coś pójdzie nie tak, potrzebne są zasady radzenia sobie z tymi problemami” – powiedział Lambert.

Specjalista stwierdził, że blockchain może uprościć płatności transgraniczne, handel i ubezpieczenia poprzez tokenizację aktywów i programowalność transakcji.

Lambert dodał, że CBDC nie pomogą rozwiązać obecnego problemu zaufania, zauważając, że mają problemy ze skalowalnością.

Przypominamy, że Mastercard ogłosił pilotażowe testy depozytów tokenizowanych z wykorzystaniem sieci Multi-Token Network. W październiku 2022 roku ogłosiła plany zostania pośrednikiem dla tradycyjnych instytucji finansowych w uruchomieniu handlu kryptowalutami.

Comments (No)

Leave a Reply