BitPay wprowadza obowiązkową weryfikację

Niezadowolenie na Reddit w związku ze zmianami na BitPay

Klienci BitPay niezadowoleni z ostatnich zmian, przechodzą na inne procesory płatności.

12 stycznia przedstawiciele BitPay poinformowali, że wprowadzili rejestrację z obowiązkowym podaniem danych ze względów bezpieczeństwa.

W przypadku płatności w wysokości 3000 USD, użytkownicy muszą otrzymać identyfikator BitPay. Usługa wymaga zdjęcia dowodu osobistego, numeru paszportu oraz selfie. W przypadku mieszkańców USA lista zawiera również numer ubezpieczenia społecznego.

Założono, że będziemy mogli wysyłać bitcoiny bez konieczności rejestracji w dowolnym miejscu” – Napisał w poście na Reddit jeden z użytkowników.
Wezwał klientów do bojkotu BitPay i wysłania listu do sklepów internetowych współpracujących z usługą, domagając się przejścia na inne procesory.

Wyrzućmy ich z tej społeczności na zawsze. Ostatnią rzeczą, jakiej byśmy chcieli, jest to, aby ta firma skomplikowała korzystanie z bitcoinów ”- czytamy w poście.
Niektórzy użytkownicy popierali odrzucenie BitPay. Inni zauważyli, że integracja kryptowalut z obecnym systemem finansowym jest jedyną opcją ich rozwoju.

Wcześniej BitPay wymagał weryfikacji od klientów korporacyjnych, którzy korzystali z platformy BitPay Send do dużych płatności w kryptowalutach.

https://support.bitpay.com/hc/en-us/articles/360031230772-Why-do-I-need-to-sign-up-log-in-when-making-a-payment-or-requesting-a-refund-

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.