Nasdaq ogłasza cenę akcji Coinbase

Akcje giełdy kryptowalut Coinbase ustalono na 250 USD opublikowano na stronie Nasdaq.

Cena referencyjna ustalana jest na podstawie rekomendacji doradców finansowych. Zwykle wybierane są konserwatywne wartości, a spadek akcji poniżej nich w pierwszych dniach jest traktowany jako negatywny znak z punktu widzenia wyceny spółki przez inwestorów. W tym samym czasie firma płatnicza Square spadła do 8 USD wkrótce po notowaniu w związku z zerwaniem relacji ze Starbucksem, ale od tego czasu wzrosła do 275 USD.

Ponieważ akcje COIN nie mają stabilnej historii obrotu podczas oferty prywatnej, Nasdaq musi ustalić cenę referencyjną, aby zachować zgodność z zasadami. Ta cena wzorcowa wynosi 250,00 USD”, głosi komunikat.

Proponowana cena nie oznacza, że ​​handel rozpocznie się na tym poziomie. „Należy pamiętać, że cena docelowa nie jest ceną kupna i nikt nie kupił ani nie sprzedał jeszcze akcji po tej cenie. Publiczna cena otwarcia zostanie ustalona na podstawie zleceń kupna i sprzedaży podczas aukcji” – dodaje giełda.

Cena referencyjna oferowana przez Nasdaq znacznie różni się od kursu ustalonego podczas handlu zamkniętego, gdzie ostatnie transakcje były na poziomie 350 USD. Przy wolumenie emisji na poziomie 255 milionów akcji kapitalizacja Coinbase oparta na cenie referencyjnej wyniesie 63,7 miliarda USD. Jednocześnie na giełdzie FTX nadal krążą umowy wstępne na akcje Coinbase powyżej 600 USD.

Traderzy FTX są wspierani przez analityka MoffettNathanson, L” isę Ellis. „Uważamy kryptowaluty za jedną z najbardziej innowacyjnych technologii od kilku dziesięcioleci z wielką szansą, a Coinbase uosabia czysty wyraz tego trendu” – ogłosiła we wtorek, dodając, że wysoka ocena Coinbase wynika z przynależności do kategorii „ hiper-wzrostu”, do których należą również Adyen, Shopify, Afterpay i Square.

źródło: http://www.nasdaqtrader.com/TraderNews.aspx?id=ETA2021-28

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.