Lufthansa uruchamia NFT na Polygon

Lufthansa z własną kolekcją NFT

Niemiecka linia lotnicza Lufthansa uruchomiła program lojalnościowy Uptrip non-fungible token (NFT) w sieci Polygon.

Aplikacja mobilna, stworzona w wyniku współpracy Lufthansa Innovation Hub i platformy Miles & More, umożliwia pasażerom skanowanie kart pokładowych i otrzymywanie NFT. Aktywa są przechowywane w portfelach kryptowalutowych klientów.

Pełne kolekcje tokenów mogą wymieniać na różne usługi, takie jak dostęp do poczekalni na lotnisku, usługi VIP, czy też otrzymywać zniżki.

Zgodnie z oświadczeniem aplikacja łączy „elementy gier i atrakcyjne nagrody z testowaniem innowacyjnych technologii”.

Web3 jest na wczesnym etapie rozwoju. Ciekawość jest duża. Ale stajemy też w obliczu pytań i wahań – w tym momencie Uptrip uderza w czuły punkt. Dajemy ludziom możliwość dostępu do tej nowej technologii” – powiedział przedstawiciel Lufthansa Innovation Hub.

Partnerzy wprowadzili Uptrip z koncepcją minimalnego opłacalnego produktu (MVP). Twórcy zamierzają rozszerzać funkcjonalność aplikacji „zgodnie z opiniami użytkowników i w miarę pojawiania się innowacji”.

Wśród planowanych aktualizacji znajduje się uruchomienie własnego rynku (obecnie klienci wymieniają i sprzedają tokeny na stronach osób trzecich) oraz zwiększenie zakresu dostępnych nagród.

Jak wynika z komunikatu prasowego, inicjatywa ma już ponad 20 000 klientów i ponad 200 000 NFT.

Przypomnijmy, że w marcu argentyńska tania linia lotnicza Flybondi zaczęła wydawać bilety w formie tokenów NFT.

Comments (No)

Leave a Reply