OpenSea obniża prowizje do zera

OpenSea traci użytkowników

Platforma handlowa NFT – OpenSea, przyznał, że traci użytkowników z powodu konkurencyjnych platform transakcyjnych NFT. W związku z tym od 18 lutego platforma tymczasowo anuluje prowizję od sprzedaży w wysokości 2,5%.

Według Nansen, platformy analitycznej, od 18 lutego NFT Blur prześcignął OpenSea pod względem dziennego wolumenu obrotu. Według ekspertów aktywność użytkowników i rosnący wolumen obrotu pokazuje, jak bardzo klienci platformy NFT zgadzają się z polityką taryfową jej operatora. Oczekują większego zwrotu z inwestycji i wybierają rynek, który służy ich interesom.

Konkurencja OpenSea nie śpi

Odpowiadając na rosnącą konkurencję ze strony alternatywnych platform transakcyjnych NFT, OpenSea ogłosiło, że od 18 lutego tymczasowo zniesie prowizję od sprzedaży w wysokości 2,5%, a także obniży poziom opłat licencyjnych. Minimalna opłata licencyjna należna autorom kolekcji NFT jest tymczasowo ustalona na 0,5% wartości umowy.

Członkowie społeczności kryptograficznej spekulują, że największa dotychczas platforma ponownie podniesie opłaty w przyszłości, jeśli uda jej się odzyskać utraconych klientów.

W styczniu użytkownik, który padł ofiarą phishingu, pozwał w/w witrynę o zablokowanie jego konta na trzy miesiące, w wyniku czego poniósł odszkodowanie w wysokości 500 000 USD.

Comments (No)

Leave a Reply