San Marino wyda paszporty szczepień COVID-19 na eNFT

Republika San Marino zatwierdziła wydawanie paszportów szczepień przeciwko COVID-19 na blockchainie VeChainThor przy użyciu eNFT.

Paszporty można weryfikować w UE i poza nią. Republika San Marino ogłosiła zatwierdzenie „Dekretu z mocą ustawy nr 109”, który umożliwia wydawanie paszportu szczepień „San Marino Covid Digital Certificate” na blockchainie. Paszporty wydawane są we współpracy z DNV.

Paszport szczepień zawiera zapisy o przebytych infekcjach, negatywne wyniki testów, a także zawiera cyfrowe zaświadczenie o szczepieniu. Paszport jest wydawany na wniosek zatwierdzonych władz sanitarnych San Marino. Dane są rejestrowane w publicznym łańcuchu bloków VeChainThor poprzez wydawanie i łączenie korporacyjnego niezamiennego tokena (eNFT) z historią medyczną związaną z koronawirusem.

Certyfikat zawiera dwa kody QR, które można zeskanować, aby uzyskać dostęp do danych medycznych osoby. Pierwszy kod spełnia wymagania i standardy Unii Europejskiej i może być weryfikowany przez zatwierdzone organizacje. Drugi kod QR może zostać zeskanowany przez poza Unią Europejską i kieruje użytkowników do aplikacji internetowej, w której można zweryfikować certyfikaty eNFT oparte na blockchain.

VeChain poinformował na Twitterze, że jest to „pierwsza implementacja eNFT na poziomie krajowym”. „Wykorzystanie łańcucha bloków VeChain i NFT pozwala na zwiększenie zaufania do autentyczności informacji, zmniejszając ryzyko fałszerstwa”, powiedział Renato Grottola, Globalny Dyrektor ds. Rozwoju i Innowacji w DNV. Rozwiązanie VeChain jest często wykorzystywane przez różne firmy do weryfikacji autentyczności towarów. Na początku roku producent vape PuffBar poinformował, że używa blockchain Vechain do zwalczania podróbek, a w zeszłym roku BMW i VeChain stworzyły platformę blockchain do śledzenia informacji o pojazdach.

źródło: https://www.sanmarinoinnovation.com/press-reports/csmz8dn9habdorhrarr7rsrby515k7

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.