Liczba „zyskownych ” adresów Bitcoin osiągnęła rekordowy poziom

Liczba portfeli bitcoinowych będących na plusie przekroczyła 39 mln. To nowy rekord, wynika z danych Glassnode.

Około 80% adresów z niezerowym saldem w pierwszej kryptowalucie jest „na plusie” dzięki pokonaniu przez cenę poziomu 34 000 USD.

Poprzednie maksimum tego wskaźnika odnotowano w listopadzie 2021 roku. Szczyt na poziomie 38,1 miliona został osiągnięty wraz z powrotem ceny bitcoina do rekordowych poziomów.

Pomimo faktu, że obecne notowania kryptowaluty na rynku spot stanowią około 50% wartości z tamtego okresu, liczba „niezerowych” adresów bitcoin przekroczyła w pewnym momencie 49 milionów.

Październikowy rajd pierwszej kryptowaluty doprowadził do tego, że niezrealizowane straty występują u mniej niż 20% posiadaczy portfeli pierwotnej kryptowaluty.

James Straten, badacz z Crypto Slate, zwrócił uwagę na realizację zysków przez krótkoterminowych posiadaczy bitcoinów. Trend ten nie wpłynął na długoterminowych inwestorów kryptowalutowych.

„LTH praktycznie nie ruszyli się ze swoich pozycji, zajmując szóste miejsce pod względem realizacji zysków w tym roku, ale w zasadzie minimalne” – podkreślił ekspert.

Analitycy IntoTheBlock zauważyli nagromadzenie pozycji bitcoin. W ciągu ostatnich siedmiu dni ta kategoria inwestorów dodała do swoich portfeli 19 923 BTC o wartości około 650 milionów dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply