Liczba wyszukiwań frazy „spot Bitcoin ETF” osiągnęła rekord

Popularność spot bitcoin ETF rośnie

Liczba wyszukiwań frazy „spot Bitcoin ETF ” osiągnęła najwyższy poziom w historii. Świadczą o tym dane Google Trends.

Dynamika wynika z najnowszych wiadomości w branży kryptowalut, które znacząco zwiększyły szanse na zatwierdzenie produktu. Rekordowe wartości zbiegły się z nieuzasadnionym szumem wokół uruchomienia funduszu giełdowego za namową Cointelegraph.

żródło: Google Trends

16 października cryptomedia opublikowała w X post dotyczący zatwierdzenia spotowego ETF-u na Bitcoin od BlackRock.

Na tle tych wiadomości kurs pierwszej kryptowaluty szybko podskoczył do 30 000 dolarów , ale równie szybko spadł po doniesieniach o podróbce.

Informacje te zostały zdementowane przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), samo BlackRock i szereg innych mediów.

Później tego samego dnia Cointelegraph opublikował artykuł, w którym przeprosił i wyjaśnił sytuację. Według przedstawicieli wydawnictwa post w serwisie społecznościowym został opublikowany w pośpiechu, bez zgody redakcji.

Generalnie ożywienie stało się typowe od lata tego roku, kiedy BlackRock złożył do SEC wniosek o produkt inwestycyjny oparty na pierwszej kryptowalutie. W ślad za finansowym gigantem podobne prośby nadeszły od Valkyrie , Fidelity Investments , WisdomTree i Invesco .

Następnie w połowie sierpnia i na początku września nastąpiły nowe wzrosty. W pierwszym przypadku społeczność dowiedziała się o uruchomieniu pierwszego w Europie spotowego ETF-u Bitcoin. Jednocześnie poważną dyskusję wywołały wypowiedzi byłego pracownika SEC Johna Reeda Starka, który wykluczył ze strony Komisji takie działania.

Fraza Bitcoin wpisywana w wyszukiwarce Google ciągle w trendzie spadkowym, ale ostatnio zanotowano lekki wzrost zainteresowania.

Comments (No)

Leave a Reply