Platforma DeFi PolyNetwork zhakowana

Międzyłańcuchowy protokół DeFi, PolyNetwork, właśnie ucierpiał w wyniku ataku, tracąc aktywa cyfrowe o wartości ponad 600 milionów dolarów.

We wtorkowym  wpisie na twitterze, PolyNetwork ujawnił, że doświadczył poważnego naruszenia bezpieczeństwa na swojej platformie, co spowodowało utratę kryptowalut o wartości aż 611 milionów dolarów.

Hakerzy przenieśli cyfrowe zasoby na trzy różne należące do nich adresy portfela: adres portfela Ethereum, Binance Smart Chain i Polygon, które zostały już zidentyfikowane.

Portfel Ethereum zawiera obecnie około 2845 tokenów o wartości 273 mln USD, portfel Binance Smart Chain 6616 tokenów o wartości 253 mln USD, a portfel Polygon 25 tokenów o wartości 85 mln USD.

PolyNetwork wezwał wszystkie giełdy kryptograficzne do natychmiastowego umieszczenia na czarnej liście każdego tokena pochodzącego z dowolnego z trzech zidentyfikowanych adresów portfela.

Tether natychmiast zamroził USDT o wartości około 33 milionów dolarów związane z włamaniem.

Jay Hao, dyrektor generalny giełdy kryptograficznej OKEx z siedzibą na Seszelach, dodał, że platforma obserwuje „przepływ monety” na swojej platformie.

Changpeng Zhao (CZ), dyrektor generalny wiodącej giełdy kryptowalut na świecie, Binance, również potwierdził, że jego zespół dołoży wszelkich starań, aby pomóc wyśledzić hakerów.

Z drugiej strony PolyNetwork wezwał również hakerów do zwrotu skradzionych środków, ponieważ planuje podjąć działania prawne.

Zaledwie w zeszłym miesiącu projekt DeFi FinNexus stracił około 7,6 miliona dolarów aktywów cyfrowych w wyniku domniemanego naruszenia bezpieczeństwa.

 

zródło:coindesk

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.