Liczba użytkowników Worldcoin osiągnęła 2 miliony

Przybywa użytkowników Worldcoin

Według przedstawicieli samej firmy liczba zarejestrowanych użytkowników w Worldcoin, projekcie założyciela ChatGPT, osiągnęła 2 miliony. Średnio co tydzień około 40 000 osób rejestruje się w World ID.

Protokół identyfikuje użytkowników za pomocą skanowania tęczówki za pomocą urządzenia o nazwie Orbs. W celu weryfikacji każdy użytkownik otrzymuje 25 WLD.

Dwa miliony zarejestrowanych użytkowników w World ID to coś więcej niż osiągnięcie społeczności Worldcoin. Jest to wynik naszych wysiłków, aby tożsamość cyfrowa była bardziej dostępna dla wszystkich” – powiedział twórca ChatGPT, Sam Altman.

Twórcy obiecują, że aby sprostać zwiększonemu popytowi, dostępność Orbów znacznie wzrośnie w nadchodzących miesiącach. Wcześniej przedstawiciele firmy ogłosili, że Hiszpania stała się największym rynkiem operacyjnym dla Worldcoin w Europie. Od czasu jej uruchomienia w Madrycie nieco ponad rok temu ponad 150 000 osób z Hiszpanii zarejestrowało się w aplikacji.

W maju 2023 roku pojawiła się informacja, że ​​użytkownicy z Chin, którym odmówiono dostępu do rejestracji w projekcie kryptograficznym Worldcoin, uciekali się do kupowania danych biometrycznych od stron trzecich z Afryki w nadziei na otrzymanie bonusów po uruchomieniu projektu.

Comments (No)

Leave a Reply