Karta Coinbase zwiększa swój zasięg o kolejnych sześć europejskich krajów

Amerykańska giełda i usługodawca portfeli kryptowalutowych Coinbase, uruchamia swoją kartę debetową Visa w sześciu europejskich krajach.

Nie tylko UK

Po Wielkiej Brytanii przyszedł czas na ekspansję. Na dzień dzisiejszy, to posiadacze krypto w Niemczech, Francji, Irlandii, Włoszech, Hiszpanii i Holandii mogą cieszyć się korzyściami jakie daje karta Coinbase. Karty te bowiem, synchronizują się bezpośrednio z posiadanym kontem na platformie. Dzięki temu, korzystając z karty można bez problemu dokonywać wypłat walut FIAT. Ponadto, razem z kartą otrzymujemy także aplikację dostępną na iOS oraz Android.

Nowa oferta giełdy ma rzekomo pozwalać na wydawanie krypto w każdym punkcie, który obsługuje karty Visa. Użytkownicy mają przed operacją wybrać w aplikacji jaką krypto chcą opłacić rachunek, a samą wymianą zajmuje się już Coinbase.

Możesz kupić artykuły spożywcze za Bitcoin (BTC), a później zapłacić za kawę Litecoin (LTC).

Mówi CEO Coinbase UK

Karta Coinbase Visa została po raz pierwszy uruchomiona w kwietniu tego roku w Wielkiej Brytanii. Jednak giełda w ostatnim czasie znacznie poszerzyła swoją ofertę.

W zeszłym miesiącu rozszerzyła swoją ofertę o kolejnych 50 krajów. Ponadto uruchomiła wsparcie swojego stablecoina USDC w 85 krajach. Coinbase dodał również stablecoin Dai do swojego programu Coinbase Earn, który nagradza użytkowników krypto za oglądanie filmów edukacyjnych.

Biorąc po uwagę tempo rozwoju giełdy i częstotliwość wdrażanych przez nią innowacji, kwestią czasu jest aż usługi Coinbase pojawią się na polskim rynku. Choć temat krypto w naszym kraju wciąż jest dla wielu tematem tabu, jest to obszar bardzo rozwojowy.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.