Cosmos Hub wprowadził płynne stakowanie ATOM

Liquid Staking na Cosmos Hub

Twórcy platformy Cosmos zintegrowali moduł płynnego stakingu z centralnym blockchainem ekosystemu Cosmos Hub podczas aktualizacji sieci do wersji v12.

Mechanizm Liquid Staking Module (LSM) umożliwia wymianę tokenów ATOM stakowanych za pośrednictwem walidatorów na aktywa płynne stATOM i stkATOM. Jednocześnie użytkownicy nie muszą odblokowywać monet i czekać na koniec dwutygodniowego okresu rozłączenia.

LSM pozwala w dalszym ciągu uzyskiwać dochód pasywny i dodatkowo wykorzystywać stATOM i stkATOM jako kapitał w protokołach DeFi przestrzeni Cosmos.

Zespół przypomniał, że w celu ograniczenia ryzyka wolumen tokenów w płynnym stakingu jest ograniczony do 25% całkowitej liczby monet stakowanych przez walidatory. W przyszłości limit będzie można zmienić decyzją systemu zarządzania.

Twórcy portfela Leap Cosmos zauważyli, że LSM sprawi, że stakowanie ATOM stanie się bardziej opłacalne, przyciągnie dodatkowe tokeny. Podkreślili, że zmniejszy to inflację monety i nada jej „bardziej utylitarny charakter”.

LSM zintegrował już projekty takie jak Stride, pSTAKE Finance i Quicksilver Protocol.

Przypomnijmy, że wcześniej ten ostatni pozyskał finansowanie od firmy stakingowej Chorus One, a Binance Labs zainwestowało w pSTAKE .

Comments (No)

Leave a Reply