Brave planuje uruchomić własną zdecentralizowaną giełdę kryptowalut

Brave pracuje nad własną zdecentralizowaną giełdą.

Zgodnie z opublikowanym roadmapem projektu, zespół przeglądarki Brave pracuje nad DEXem, który podniesie wartość tokenów Basic Attention Token (BAT).

Basic Atention Token

Twórcy uważają, że dzięki nowemu projektowi skorzystają na tym posiadacze BAT. Na przykład będą mogli zapłacić prowizję z rabatem za usługi giełdy.

Cena tokena w parze BAT / USDT podskoczyła po wiadomościach o 22% do 0,53$.

Warto zaznaczyć, że pomysł wykorzystania tokena do spłaty prowizji nie jest nowy. Na przykład coś podobnego zostało już wdrożone przez giełdę kryptowalut Binance za pomocą tokena Binance Coin (BNB).

Oczekuje się, że nienazwany agregator otrzyma wsparcie z różnych łańcuchów bloków. Jednak nawet przybliżona data uruchomienia nowego projektu nie jest jeszcze znana. Oprócz zdecentralizowanej giełdy programiści modyfikują również Brave Wallet.

Nowa wersja otrzyma nowy wygląd, obsługę wersji mobilnych i stacjonarnych, API Ethereum JavaScript, a także indywidualne możliwości korzystania z rynku finansowania zdecentralizowanego (DeFi) i tokenów niezamiennych (NFT).

Ponadto deweloperzy zamierzają zintegrować obsługę kupna / sprzedaży kryptowalut za pomocą kart bankowych.

Brave aktywnie rozwija swoje usługi po tym, jak liczba użytkowników projektu przekroczyła 20 milionów osób. Jednak nawet tak duży wskaźnik nie był pozbawiony ciekawostek. Brave był wielokrotnie oskarżany o nieuczciwe metody monetyzacji.

W szczególności przeglądarka przekierowywała prośby do giełd kryptowalut za pośrednictwem ukrytych linków polecających, a nawet tworzyła fundusze darowizn dla influencerów bez ich wiedzy.

https://brave.com/bat-roadmap-2-0/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.