Użytkownik Uniswap kupił 40 000 ETH. Przepłacił 2 mln$

40 000 ETH

Anonimowy inwestor kupił ponad 40 000 ETH na zdecentralizowanej giełdzie Uniswap. W wyniku jego działań kurs kryptowaluty na platformie poszybował o 13%. Przepłacił prawie 2 mln dolarów.

Kwota transakcji w ramach serii swapów wyniosła 17,9 mln USD. Na tym tle cena ETH na Uniswap osiągnęła 450 USD. Przy średniej rynkowej stawce Ethereum wynoszącej 400 USD kupujący zapłacił o 1,9 miliona USD więcej.

Transakcja wzbudziła zainteresowanie społeczności kryptowalut. COO RealT David Hoffman przyznał, że inwestor celowo kupił ETH po zawyżonej cenie, ponieważ chciał otworzyć długą pozycję bez przechodzenia przez weryfikację.

Partner Cinneamhain Ventures, Adam Cochran, podkreślił postęp w zdecentralizowanym sektorze giełdowym. Jego zdaniem jeszcze rok temu żadna taka platforma nie pozwoliłaby na zrealizowanie tak dużej transakcji, nawet przy takiej różnicy w cenie.

Wśród podobnych platform, Uniswap zajmuje pierwsze miejsce z dziennym obrotem w wysokości 252 mln USD. Według Dune Analytics giełda stanowi 56,2% obrotów w sektorze DEX .

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.