XUMM-platforma płatności XRP uruchomiła wersję beta

Platforma XUMM, czyli portfel XRP i jednocześnie platforma płatnicza właśnie uruchomiła swoją publiczną wersję beta i jest dostępna zarówno w App Store, jak i Google Play.

Aplikacja pozwala użytkownikom przechowywać różne waluty i handlować nimi na natywnej zdecentralizowanej giełdzie XRP Ledger.

Wietse Wind, dyrektor generalny wspierany przez Ripple XRPL Labs, mówi, że XUMM ma na celu dać ludziom możliwość oszczędzania i wydawania euro, dolarów, XRP i innych walut bez żadnej pomocy ze strony instytucji finansowej.

Aplikacja nie ma charakteru depozytowego, co oznacza, że ​​tylko użytkownicy platformy będą przechowywać i mieć dostęp do swoich kluczy na swoich urządzeniach. Wind zauważa, że ​​chociaż sama aplikacja jest bezpieczna, to mimo wszystko  największy stopień bezpieczeństwa zależy od samego użytkownika.

Według prezesa XRPL Labs po zaledwie 12 godzinach od uruchomienia beta aplikacja miała prawie 3000 użytkowników.

Zeszłego lata Wind powiedział, że jego głównym celem było uczynienie aplikacji tak płynną i intuicyjną, aby każdy bez względu na umiejętności potrafił z niej korzystać.

„Budujemy coś, z czego moja matka mogłaby korzystać, a może nawet chciałaby z niego skorzystać… Pomożemy użytkownikom zacząć od naprawdę bezpiecznego, przyjaznego przewodnika po konfiguracji w aplikacji. Ułatwimy to naprawdę”.

zródło: thedailyhodl

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.