Twórcy „fałszywego” NFT BAYC zapłacą Yuga Labs 9 milionów dolarów

Wlater i Cahan muszą zapłacić 8,9 miliona dolarów Yuga Labs za kopiowanie NFT BAYC

Sędzia okręgowy John F. Walter nakazał artyście Ryderowi Rippsowi i założycielowi NFT Marketplace Not Larva Labs, Jeremy’emu Cahanowi, zapłacić 8,9 miliona dolarów firmie Yuga Labs w sprawie o naruszenie znaku towarowego.

W czerwcu 2022 roku twórcy kolekcji NFT Bored Ape Yacht Club (BAYC) złożyli pozew przeciwko oskarżonym, zarzucając im wydawanie i sprzedaż „podrabianych” tokenów, które „dewaluowały” oryginalne dzieła.

Zgodnie z dokumentem Ripps „zalał rynek naśladowcami, wykorzystując oryginalne obrazy BAYC i nazywając je RR/BAYC”.

W lutym 2023 roku sąd uwzględnił roszczenia Yuga Labs z tytułu naruszenia praw do znaku towarowego przez Thomasa Lehmana. Tworzył strony internetowe i inteligentne kontrakty dla RR/BAYC.

W październiku sąd nakazał Rippsowi i Kahenowi zapłacić firmie Yuga Labs około 1,575 miliona dolarów odszkodowania. Do nowej kwoty dodano opłaty prawne o wartości 7 milionów dolarów i inne wydatki.

Przypomnijmy, że w tym samym miesiącu Yuga Labs ogłosiła restrukturyzację personelu i redukcję zatrudnienia. Za kluczowy kierunek studio uznało metawersum Otherside , uruchomione wiosną 2022 roku.

Comments (No)

Leave a Reply