Projekty DeFi coraz częściej przechodzą na Polygon

Niższe koszty transakcji Polygon i szybsze bloki przyczyniły się do zwiększonej adopcji w wielu dużych projektach.

Opłaty za gaz na blockchainie Ethereum mocno statnio spadły, ale to nie powstrzymało rosnącej liczby użytkowników i programistów zdecentralizowanych finansów (DeFi) przed uciekaniem do rozwiązania 2 warstwy Polygon.

Według analityków i osób stojących za niektórymi projektami DeFi, niskie koszty transakcji i szybkie czasy bloków w dużej mierze przyczyniły się do rosnącego przyjęcia Polygon przez SushiSwap, Aave, DFYN i inne projekty DeFi.

Polygon, jeden z wczesnych projektów dostarczających rozwiązanie do skalowania warstwy 2 Ethereum, znacznie się rozwinął w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Na przykład od 13 czerwca SushiSwap osiągnał 15 000 aktywnych portfeli w Polygon, podczas gdy w Ethereum liczba ta wynosiła około 4194, zgodnie z danymi dostarczonymi przez witrynę danych kryptograficznych DappRadar – co oznacza, że ​​w Polygon jest więcej użytkowników SushiSwap niż w Ethereum.

W raporcie DappRadar z 10 czerwca podkreślono również, że w samym maju rynek pieniężny DeFi Aave odnotował średni dzienny wolumen transakcji na poziomie 6,75 miliarda dolarów na Polygonie w porównaniu do 2,48 miliarda dolarów i 2,28 miliarda dolarów odpowiednio dla Aave i Aave w wersji 2 na Ethereum.

zródło:coindesk

 

Comments (No)

Leave a Reply