Vitalik Buterin nazwał BitTorrent „zombie” pod dyktaturą Justina Suna

Po kolejnym oskarżeniu ekosystemu Tron o plagiat, współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, powiedział, że BitTorrent stał się „zombie” pod dyktaturą Justina Suna.

Niedawny rebranding zdecentralizowanego systemu plików BitTorrent (BTFS) oburzył Juana Beneta, twórcę międzyplanetarnego systemu plików (IPFS). Zwrócił on uwagę na wyraźne podobieństwa między logo BTFS i IPFS i przypomniał, że nie był to pierwszy przypadek plagiatu w ekosysytemie TRON.

Nie wystarczy powielać całego naszego kodu, zmieniać jego nazwy czy też, kopiować losowe fragmenty naszej dokumentacji i oszukiwać inwestorów tym nonsensem. TRON nie może również wymyślić oryginalnego logo ”- napisał Benet.

Dodał, że jego pokolenie podziwia BitTorrenta i jego technologię, ale teraz ta „wielka nazwa” jest hańbą.

Zespół BitTorrent odpowiedział Benetowi, przypominając o swojej wiodącej pozycji w branży i wzywając do jedności:

Nie jest fajnie obwiniać BitTorrenta, który doskonali technologię od dziesięcioleci. IPFS powinien być wdzięczny firmie jako liderowi w branży, który utorował drogę innym ”.

W dyskusji wziął również udział założyciel Tron, Justin Sun, który nabył BitTorrent w 2018 roku . Zauważył, że IPFS prawie nie posiada praw do reprezentowania sześciokąta i skrytykował projekt.

Szkoda, że ​​IPFS od 3 lat nie wprowadził tokenizowanego systemu plików Filecoin, a BTFS z BTT działa bez problemów. Jesteś upiornym produktem, długo na etapie koncepcji, który oszukuje inwestorów ”, powiedział Sun.

Po stronie twórcy IPFS był Vitalik Buterin, który skomentował odpowiedź BitTorrenta dla Beneta:

Naprawdę boli czytanie tego tweeta. To tak, jakby patrzeć na zombie: konto wygląda tak jak coś z czym dorastałeś, znasz i kochasz od 15 lat, ale pod nim jest tylko, jest tylko kolejny dodatek w dyktaturze Suna”.

Comments (No)

Leave a Reply