Ripple przejmuje Metaco za 250 mln USD

Startup Metaco przejęty przez Ripple

Ripple przejął szwajcarski startup Metaco, który świadczy usługi przechowywania kryptowalut. Transakcja opiewała na 250 milionów dolarów.

Zakup był kluczową częścią strategii firmy polegającej na ekspansji poza USA w obliczu niepewności regulacyjnej. Ponadto firma ma na celu zapewnienie inwestorom instytucjonalnym usług powierniczych dla kryptowalut.

Zaangażowanie Metaco ma zasadnicze znaczenie dla naszego rosnącego portfolio produktów i poszerzania globalnego zasięgu” — powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse.

Ripple stanie się jedynym udziałowcem Metaco, które będzie nadal działać jako niezależna jednostka biznesowa kierowana przez jej założyciela i dyrektora generalnego, Adriena Treccaniego.

W 2020 roku firma Ripple i niektórzy z jej dyrektorów stanęli w obliczu działań prawnych ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w związku z niezarejestrowaną sprzedażą tokenów XRP o wartości około 1,3 miliarda dolarów.

Garlinghouse niedawno oszacował, że walka prawna będzie kosztować firmę około 200 milionów dolarów i ostrzegł przedsiębiorców kryptograficznych przed rozpoczynaniem działalności gospodarczej w USA.

Comments (No)

Leave a Reply