Dominacja Bitcoina spada poniżej 40% po raz pierwszy od trzech. Skrajnie niedźwiedzie nastroje

Udział bitcoinów na rynku kryptowalut nadal spada.

Podczas gdy pierwsza kryptowaluta nie może przebić poziomu 50 000$, niektóre altcoiny wykazują znaczny wzrost. Cardano (ADA) i XRP wzrosły w ciągu dnia o kilkanaście procent, wracając na czwarte i piąte miejsce na liście największych kryptowalut. W rezultacie indeks dominacji Bitcoin spadł poniżej 40% po raz pierwszy od maja 2018 roku.

Na początku tygodnia bitcoin kosztował około 58 000$, ale stracił 12 000$ w ciągu dnia w wyniku ogłoszenia Tesli, że przestaje akceptować kryptowalutę. BTC ustalił najniższy od dwóch miesięcy poziom poniżej 46 000$, po czym podjął nieudaną próbę ponownego rajdu powyżej 50 000$. W momencie publikacji cena kryptowaluty wynosi około 45 300$. Kapitalizacja bitcoina wraz z tym zmieniła się poniżej biliona, a kapitalizacja całego rynku spadła o 300 miliardów dolarów w ciągu tygodnia.

Strach na rynku krypto

Indeks strachu i chciwości znalazł się w strefie „skrajnego strachu” na poziomie 20, najniższym od kwietnia 2020 r. Zmiany wskaźnika odzwierciedlają negatywne oczekiwania uczestników rynku.

Co ciekawe, indeks wzrósł do maksymalnego punktu euforii około 95 w lutym, wkrótce po tym, jak Tesla ogłosiła inwestycję w kryptowalutę. Cofnięcie wartości na przeciwną stronę zakresu następuje na tle decyzji Tesli o zaprzestaniu akceptowania bitcoinów jako środka płatniczego.

„Niektóre altcoiny rosną, ponieważ spekulanci wycofują się z bitcoinów dla innych aktywów w związku z ogłoszeniem Tesli”, pisze analityk Alex Kruger.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.