Keanu Reeves o kryptowalutach, NFT i metaverse

Reeves o kryptowalutach

Kanadyjski aktor i gwiazda filmowa Keanu Reeves mówił o kryptowalutach, NFT i metawersach, nazywając je niesamowitymi wynalazkami ludzkości. W wywiadzie na temat swojego nowego filmu John Wick 4 Keanu Reeves poruszył temat sztucznej inteligencji (AI) i najnowszych technologii. Reeves nazwał zasady i idee stojące za aktywami kryptograficznymi, które są niezależne od rządów, niesamowitymi.

Pomimo zmienności kryptowalut, są one niesamowitymi narzędziami do wymiany i dystrybucji zasobów, powiedział Reeves. Nawet jeśli ktoś krytykuje branżę, to tylko zwiększa jej odporność. Aktor wziął udział w dyskusji nad tezą, że film „Matrix” z dnia na dzień wygląda coraz bardziej proroczo ze względu na szybki rozwój sztucznej inteligencji.

Ludzie ewoluują dzięki takim narzędziom: już słuchamy muzyki tworzonej przez sztuczną inteligencję w stylu Nirvany, ciesząc się sztuką cyfrową za pomocą NFT. Zobacz, co potrafią inteligentne maszyny! Ale obawiam się, że stoi za tym korporacjokracja, która chce wszystko kontrolować. Kulturowo i społecznie będziemy musieli stawić czoła kontrowersjom dotyczącym rzeczywistych wartości” – powiedział Reeves.

Keanu Reeves jest doradcą The Futureverse Foundation, organizacji charytatywnej zajmującej się sztuką cyfrową, która finansuje artystów pragnących zagłębić się w branżę NFT. Celem fundacji jest udostępnienie metawersów dużej liczbie osób, zwłaszcza tych znajdujących się w trudnej sytuacji społecznej.

Keanu reeves posiada kryptowaluty

Reeves został zapytany, czy ma kryptowaluty, aktor odpowiedział , że jakiś czas temu przyjaciel kupił mu trochę kryptowalut. Reeves mówił o tym już w 2021 roku, precyzując, że nie handluje nimi, a po prostu je „hodluje”.

źródło: https://decrypt.co/121359/keanu-reeves-criticism-crypto-is-only-going-make-better

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.