Arthur Hayes proponuje stworzenie Stablecoina powiązanego z Bitcoinem

Hayes propunuje stworzenie stablecoina NakaDollar (NUSD)

Podczas gdy amerykańskie organy regulacyjne coraz dokładniej przyglądają się stablecoinom, społeczność nadal proponuje nowe pomysły na stablecoiny, które są niezależne od dolara amerykańskiego.

Arthur Hayes, współzałożyciel i były dyrektor generalny giełdy kryptowalut BitMEX, zaproponował stworzenie nowego stablecoina. Przedstawił pomysł potencjalnego dolara (NUSD) – NakaDollar na swoim blogu, w cyklicznym eseju zatytułowanym „Dust on Crust” – link na dole. 

W przeciwieństwie do głównych stablecoinów wspieranych przez dolara, takich jak Tether (USDT) i USD Coin (USDC), według Hayesa, proponowany NakaDollar nie będzie zależny od żadnych rezerw w dolarach amerykańskich, ale będzie zależał wyłącznie od giełd instrumentów pochodnych, na których znajdują się płynne odwrotne wieczyste swapy.

Planuje się, że proponowany stablecoin będzie oparty w szczególności na zestawie krótkich pozycji BTC i odwróconych peruwalnych swapach USD, utrzymując kurs 1:1 w stosunku do USD poprzez transakcje matematyczne między nową zdecentralizowaną organizacją autonomiczną (DAO), NakaDAO, autoryzowanymi uczestnikami i instrumentami pochodnymi giełdy.

Według Hayesa proces tworzenia stablecoina NakaDollar będzie całkowicie wolny od jakiegokolwiek ruchu dolarów amerykańskich. Zauważył jednak, że proponowany stablecoin NUSD nie byłby w pełni zdecentralizowany, dodając:

NakaDollar będzie zależny od scentralizowanych giełd kryptowalut. Wykluczyłem zdecentralizowane giełdy instrumentów pochodnych, ponieważ nie są one nawet w przybliżeniu tak płynne jak ich scentralizowane odpowiedniki […]”.

Wiele pomysłów na nowe stablecoiny

Hayes nie jest osamotniony w rozważaniu neutralnych dla dolara monet typu stablecoin w obliczu ciągłej presji ze strony organów regulacyjnych. W lutym dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, zasugerował, że branża kryptowalut prawdopodobnie przestawi się na inne waluty fiducjarne jako podstawę dla stablecoinów, w tym euro, jen lub dolar singapurski.

źródło: https://blog.bitmex.com/dust-on-crust/

Comments (No)

Leave a Reply