Axie Infinity w App Store

Apple zezwala na umieszczenie gry NFT Axie Infinity w App Store

Firma Apple pozwoliła twórcy popularnej gry NFT Axie Infinity Sky Mavis na umieszczenie jej w App Store dla Ameryki Łacińskiej i Azji Południowo-Wschodniej.

Gra została sprawdzona przez Apple i jest już dostępna! To pierwszy raz, kiedy Apple zgodziło się udostępnić zakupiony przez stronę trzecią NFT w App Store” – napisali twórcy.

Według Sky Mavis negocjacje z Apple trwały od około roku. Zaraz po ogłoszeniu cena tokena Axie Infinity (AXS) wzrosła o ponad 20%.

Gra była wcześniej dostępna w ograniczonej liczbie regionów w sklepie Google Play i za pośrednictwem Mavis Hub. Axie Infinity ciężko pracowała, aby odzyskać siły po zeszłorocznym włamaniu i stracie 625 milionów dolarów, przebudowując podstawowe systemy swojej sieci Ronin, łańcucha bocznego Ethereum przeznaczonego do gier opartych na NFT.

We wrześniu ubiegłego roku Sky Mavis ogłosił, że zawarł umowę z Google Cloud, aby kontynuować prace nad decentralizacją Ronina. Dział Google uruchomi węzeł sprawdzania poprawności na Roninie, aby pomóc zabezpieczyć sieć i usprawnić przetwarzanie transakcji.

Comments (No)

Leave a Reply