Jay Clayton: „Sądy nie są miejscem do decydowania o klasyfikacji kryptowalut” 

Sąd to nie miejsce na decdowanie o rodzaju kryptowalut

Były przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Jay Clayton, powiedział w wywiadzie dla CNBC, że sądy nie są miejscem, w którym można zaprzeczać lub uznawać aktywa kryptograficzne za papiery wartościowe.

Jay Clayton wyraził opinię, że „żadne zabezpieczenie dzisiaj nie może być już uważane za zabezpieczenie jutro”: „Wszystkie papiery wartościowe mogą przestać być takimi, a sądy nie są skutecznym miejscem rozstrzygania sporów dotyczących klasyfikacji papierów wartościowych i tym podobnych”.

Komentując swoje oświadczenie, Clayton zauważył, że test Howeya jest najlepszym sposobem w porównaniu z sądami, aby ustalić, czy badane aktywa kryptograficzne są papierami wartościowymi: w tym celu wystarczy spojrzeć na to, jak są sprzedawane.

Były szef SEC zaznaczył, że w jego osobistej opinii „obecne oferty i sprzedaż eteru (ETH) nie są transakcjami na papierach wartościowych”.

Bilety na Broadway otrzymane za inwestycję w sztukę, która nie została jeszcze wystawiona, będą papierami wartościowymi. Jednocześnie nie będą dostępne bilety zakupione wiele lat później na skończony już spektakl„.

Zgadzam się z Garym Genslerem, że papiery wartościowe mogą obejmować bardzo szeroki zakres kryptowalut. Jednak sprzedaż eteru znacznie bardziej wskazuje na to, że jest to tylko bilet a nie zbiórka pieniędzy i zabezpieczenie – dodał.

Wiele osób w USA uważa, że Clayton zmienia zdanie i gdy był szefem SEC miał trochę inną opinię oraz zakres wiedzy w sprawie Ethereum.

Comments (No)

Leave a Reply