AMPL spada z 2.92$ do 0.77$ w cztery dni

AMPL spadł o 75% w cztery dni

Cena tokena DeFi Ampleforth, który zyskał sporą popularność wśród traderów dzięki szybkiemu wzrostowi zainwestowanych w niego aktywów, spadła w ciągu ostatniego dnia o 50%, a od 26 lipca o 75%. Kapitalizacja AMPL spadła z 700 mln USD do 230 mln USD.

Żeby zarabiać na projekcie AMPL musi być HYPE

AMPL to „pieniądz adaptacyjny”, którego obroty rosną wraz z kursem. Jest też odwrotnie, czyli gdy kurs spada, protokół pobierze tokeny z konta każdego posiadacza. Zgodnie z koncepcją twórców podejście to pozwala na utrzymanie podaży AMPL na poziomie popytu wykorzystując mechanizmy otwartego rynku.

W rzeczywistości traderzy byli zmotywowani do kupowania tokena, gdy jego cena rosła, zwiększając swoje aktywa nie tylko ze względu na wzrost kursu, ale także z powodu dodatkowej emisji, która trafiała na portfele.

Gdy cena AMPL spadła poniżej ustalonego poziomu, protokół zaczyna codziennie pobierać tokeny z portfeli traderów, zmuszając w ten sposób wielu inwestorów do jak najszybszej sprzedaży.

Wraz ze zmieniającą się dynamiką na rynku, do głosu doszli ci, którzy nie podzielali ekscytacji wzrostem tokena AMPL. Analityk Larry Cermak napisał:

Wzrost tokena jest najprawdopodobniej skutkiem działań inwestorów, którzy nie rozumieją zasad jego działania i są zadowoleni ze wzrostu nie tylko wartości dolarowej posiadanych tokenów, ale także ich liczby. Jeśli tak, to jest to miecz obosieczny ”.

To działa w dwóch kierunkach. Nie można mieć stale rosnącej podaży bez wpływu na cenę. Tak powstał ten protokół”- pisze SpartanBlack.

Comments (No)

Leave a Reply