John McAfee nie żyje. Miał 75 lat. R.I.P

John McAfee znaleziony martwy po wydaniu amerykańskiego nakazu ekstradycji. Hiszpański Sąd Najwyższy zezwolił na ekstradycję 75-letniego biznesmena Johna McAfee, który przebywał w więzieniu.

Według hiszpańskich mediów El Pais, John McAfee został znaleziony martwy w celi więziennej. Przypuszczalnie popełnił samobójstwo.

Hiszpańskie Ministerstwo Sprawiedliwości potwierdziło śmierć McAfee. Miał 75 lat.

Decyzję o ekstradycji McAfee skrytykował Edward Snowden.

„Europa nie powinna dokonywać ekstradycji osób oskarżonych o pokojowe przestępstwa do kraju, w którym system sądowniczy jest tak niesprawiedliwy, a więzienia są tak okrutne, że oskarżony wolałby umrzeć niż tam dotrzeć”.

W komentarzu dla Reuters, prawnik McAfee powiedział, że przedsiębiorca się powiesił.
W październiku 2020 r. funkcjonariusze organów ścigania aresztowali McAfee na wniosek władz amerykańskich. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd pozwała go za promowanie projektów ICO, a Departament Sprawiedliwości USA za uchylanie się od płacenia podatków.

https://www.reuters.com/legal/government/john-mcafee-found-dead-prison-after-spanish-court-allows-extradition-2021-06-23/

W marcu 2021 r. McAfee został oskarżony o oszustwa i pranie brudnych pieniędzy. Maksymalna kara to 100 lat więzienia. Przedsiębiorca nazwał roszczenia prawne „przesadnymi”.

https://apnews.com/article/europe-spain-technology-software-extradition-89a1ece00b3e0e9da14b8fbab9fd3ae8

Na rozprawie ekstradycyjnej w sądzie McAfee powiedział, że zarzuty przeciwko niemu były motywowane politycznie. Prokurator Carlos Bautista odrzucił jego wniosek.

W czerwcu McAfee ogłosił utratę wszystkich oszczędności w kryptowalutach. Według biznesmena, cały jego majątek został skonfiskowany.


Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.