Górnicy Ethereum skrytykowali pomysł zmniejszenia nagrody za blok

Mniejsza nagroda za blok ETH?

Nowa propozycja ulepszenia Ethereum (EIP) spotkała się z ostrą krytyką ze strony górników. Uważają, że za tą propozycją stoją osoby, które nie są zainteresowane bezpieczeństwem sieci i koncentrują się na interesach inwestorów.

EIP-2878 proponuje zmniejszenie nagrody za blok o 75%

EIP-2878 proponuje zmniejszenie nagrody za blok o 75%, z 2 do 0,5 ETH. Uzasadnieniem tego EIP jest przybliżenie inflacji Ethereum do Bitcoin (BTC) i zachowanie siły nabywczej ETH.

Propozycja z 11 sierpnia, przedstawiona przez dyrektora zarządzającego ConsenSys Johna Lilika i dyrektora globalnego działu obsługi klienta firmy Ledger Jerome de Tychy, została przesłana na Forum Magików Ethereum, gdzie programiści i górnicy mogli o niej porozmawiać.

Górnicy, szczególnie ci używający GPU, skrytykowali ten pomysł, ponieważ spadek nagrody za blok jest ponad dwukrotnie większy niż poprzedni spadek. Ponadto stwierdzono, że możliwą konsekwencją byłby atak 51%.

PegaSys Product Manager Time Beiko uważa, że ​​„jest to zbyt drastyczna zmiana, biorąc pod uwagę, że przeszliśmy z 5 do 3 ETH (-40%), a następnie z 3 do 2 ETH (-33%), teraz chcesz przejść z 2 na 0,5 ETH (-75%) ”.

Moim zdaniem najważniejszym czynnikiem powinno być bezpieczeństwo sieci, czyli jak możemy zapewnić, że prawdopodobieństwo 51% ataków pozostanie niskie. W tym celu ważne jest, aby w sieci mieć zróżnicowany zestaw kopaczy …


Inny użytkownik wysunął bardzo mocny kontrargument:

Układy ASIC są bardziej opłacalne w porównaniu z układami GPU. Każde zmniejszenie nagrody za blok bez zmiany algorytmu spowoduje usunięcie pozostałych procesorów graficznych z sieci, pozostawiając górnikom ASIC pełną kontrolę nad siecią„.

Prezes i współzałożyciel Bit Capital Group, Jimmy Thomms, jest przekonany, że Ethereum nie powinien próbować naśladować stopy inflacji bitcoina. BTC jest to stara sieć, która ma na celu osiągnięcie innych celów. Nie wspominając o propozycji, która sprawiła, że ​​górnicy poczuli się, jakby byli wykorzystywani:

To bardzo źle, gdy jesteś traktowany jako zło konieczne, za które musisz zapłacić jak najmniej, aby skłonić nas do pozostawienia włączonych świateł na tyle długo, aby przejść na 2.0„.
Inny górnik dodał, że oferta była przedwczesna, ponieważ przejście Tethera do OMG „dramatycznie zmniejszyłoby opłaty wypłacane górnikom”.

Większość nie sprzeciwiła się cięciu nagrody za blok, ponieważ Ethereum nie ma wbudowanego mechanizmu halvingu, takiego jak Bitcoin. Dlatego polega na EIP do kontrolowania inflacji za pomocą proponowanego cięcia nagrody. Pojawiają się jednak pomysły, że rozsądniej byłoby zredukować do 1,5 lub 1 ETH.

https://ethereum-magicians.org/t/eip-2878-block-reward-reduction-to-0-5-eth/4500/2

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.